Nevşehir doğumlu Cahit ŞİMŞEK, ilk, orta ve lise eğitimini memleketi Nevşehir'de, lisans eğitimini ise Selçuk Üniversitesi, Türk Dili ve Edebiyatı bölümünde tamamladı. Marmara Üniversitesi ve Sabahattin Zaim Üniversitesi’nde Eğitim Yönetimi ve Denetimi alanında Yüksek Lisans yaptı. 

2008 yılında TÜRKİYE HAFIZA OLİMPİYATI (MEMORIAD - 2008) yarışmasına katıldı ve "Türkiye Hızlı Okuma Şampiyonu" olarak Hızlı Okuma alanında en iyi olduğunu gösterdi. 

Türk Telekom – Sebit iş birliği ile Türkiye’nin ve Dünyanın ilk online tablet uyumlu hızlı okuma platformu hayata geçirdi.

10 yıllık edebiyat öğretmenliğinin ardından 2012 yılında kamu görevinden ayrılarak 360° Eğitim Danışmanlık Grubunu kurdu. 360° Eğitim Danışmanlık çatısı altında hayata geçirdiği Türkiye’nin ilk eğitim-kariyer platformu Edukariyer ile yine Türkiye’de ilk defa yapılan 1. Eğitim Kongresine Sponsor oldu. Ardından kurucusu olduğu ORBİS REHBERLİK sistemini Türk Eğitim sistemine kazandırmaktan son derece mutlu. 

Bununla birlikte Türkiye’nin ilk online eğitim platformu FORMÜLSÜZ FİZİK ve SINIF360°’ı ve Türkiye’nin ilk ve tek online koçluk sistemleri 360° KOÇLUK ve AKILLIKOÇ ile binlece öğretmen ve öğrencinin akademik başarılarına katkı sağladı.

Cahit Şimşek, hayata geçirdiği başarılı proje ve markalar ile eğitim ve öğretimin temel ihtiyaç noktalarını belirleyerek 360 derecelik bakış açısıyla yenilikçi çözümler üretmeye devam etmektedir.

Son olarak Cahit Şimşek , Evli ve 3 çocuk babasıdır.


Yayınlanmış Eserleri:

  1. 21 Adımda Etkin ve Hızlı Okuma Kitabı ve Seti
  2. Turbo Hızlı Oku Kitabı ve Eğitim Seti (İlköğretim 2-4. Sınıflar)
  3. Turbo Hızlı Oku Kitabı ve Eğitim Seti (Ortaöğretim 5-8. Sınıflar)
  4. Turbo Hızlı Oku Kitabı ve Eğitim Seti (Lise ve Yetişkin)
  5. Turbo Dikkat (Görsel, İşitsel, Sayısal ve Fotoğrafik Dikkat Oyunları)
  6. Hızlı Okuma ve Paragraf Konu Anlatım Kitabı
  7. Hızlı Okuma ve Paragraf Soru Bankası